GP Brazylii

Nawigacja po forum
Ścieżka forum - jesteś tutaj:ForumPIT LANE TALKS: KAWIARENKAF1- ta prawdziwa
aby założyć posty i tematy.

F1- ta prawdziwa

Antoine Hubert nie żyje. Masakryczny wypadek dzisiaj w Spa 🙁

Straszny wypadek , pełna analiza

 

 

inna kamera

 

listek2000 has reacted to this post.
listek2000

https://www.youtube.com/watch?v=msmbe3ijMXo

Zespoły zaakceptowały pomysł sobotnich wyścigów

https://f1wm.pl/news/49551

i jak to będzie wyglądać?

Cytat z listek2000 data 11/04/2021, 14:54

Zespoły zaakceptowały pomysł sobotnich wyścigów

https://f1wm.pl/news/49551

i jak to będzie wyglądać?

Do końca jeszcze nie wiadomo jak to będzie wyglądało. Ale mówi się, że w piątek rano trening, po południu kwalifikacje do sobotniego sprintu. W sobote rano drugi trening a popołudniu sprint ok 100km. Punktować mają trzy pierwsze bolidy (3, 2 i 1 pkt). Nie wiadomo jeszcze jak z kolejnością na stracie niedzielnego wyścigu. Zespoły nie do końca chcą się zgodzić na odwróconą kolejność względem sobotniego wyścigu (a szkoda). To wszystko propozycje, jeszcze tego nie zaklepali.

Ja jestem za.

listek2000 and Usunięty użytkownik have reacted to this post.
listek2000Usunięty użytkownik

Kraksa Russella z Bottasem uznana za incydent wyścigowy

Według sędziów żaden z kierowców nie złamał przepisów na dojeździe do Tamburello.

Sędziowie Grand Prix Emilii-Romanii zdecydowali się oczyścić Valtteriego Bottasa i George'a Russella z zarzutów o spowodowanie kolizji, do której doszło w połowie wyścigu.

Zdarzenie miało miejsce na dojeździe do sekcji Tamburello. Chociaż obaj kierowcy obwiniali się wzajemnie za jego spowodowanie, sędziowie uznali kraksę za incydent wyścigowy a co za tym idzie nie skorzystali z możliwości nałożenia jakichkolwiek kar.

Russell oskarżył Bottasa o złamanie dżentelmeńskiej umowy, według której podczas obrony nie należy wykonywać nagłych zmian linii jazdy. W opinii sędziów jednak żaden z zawodników nie złamał przepisów.

Bolid numer 63 [Russell] zbliżał się do bolidu numer 77 [Bottas], próbując wyprzedzić go na głównej prostej, kilka okrążeń po restarcie, niedługo po zezwoleniu na korzystanie z DRS.

Bolid numer 77 utrzymywał swoją linię jazdy przez cały czas trwania incydentu, trzymając się lewej strony i suchej ścieżki, pozostawiając ciągle przestrzeń co najmniej jednej szerokości bolidu po prawej stronie.

Bolid numer 63 zbliżał się ze znaczną przewagą prędkości, rozpoczynając manewr wyprzedzania z prawej strony. Gdy bolidy zbliżały się do łuku pierwszego zakrętu, dzieląca ich luka uległa zmniejszeniu. Żaden z bolidów nie wykonał ani jednego chaotycznego manewru.

Tor zdawał się być szczególnie mokry w okolicach pierwszego zakrętu, jednakże w chwili gdy oba bolidy były najbliżej siebie opony z prawej strony konstrukcji Russella najechały na szczególnie wilgotny obszar. Bolid numer 63 w gwałtowny sposób stracił stabilność, przy czym należy pamiętać, iż jego tylny docisk był ograniczony ze względu na aktywny system DRS.

Sędziowie uznają, że kraksa była więc incydentem wyścigowym a biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności nie podejmują żadnych dalszych działań.

https://f1wm.pl/news/49631

W poniedziałkowy wieczór 23-latek postanowił opublikować oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym przeprosił Bottasa za swoje zachowanie, a także wziął odpowiedzialność za kolizję.

Niedziela nie była najdumniejszym dniem. Wiedziałem, że to może być jedna z najlepszych okazji w tym sezonie do zdobycia punktów i kiedy to ma tak wielkie znaczenie jak dla naszego zespołu, czasem podejmujesz ryzyko. Nie opłaciło się i biorę za to odpowiedzialność. Miałem czas, by przemyśleć całą sytuację i wiem, że mogłem zachować się lepiej. Emocje wzięły górę, a ja im uległem. Przepraszam Valtteriego, mój zespół oraz każdego, kto poczuł się rozczarowany moją postawą.

To nie byłem prawdziwy ja i oczekuję po sobie więcej. Wiem, że także inni chcą u mnie zobaczyć lepszą postawę. Wyciągnąłem wnioski z tego weekendu i na pewno wykorzystam te doświadczenie do poprawy siebie jako kierowcy oraz człowieka. Teraz w pełni koncentruję się na Portugalii, gdzie chcę udowodnić na co mnie stać. Dziękuję za wszystkie wiadomości, zarówno pozytywne jak i negatywne. Pomoże mi to w rozwoju - napisał George Russell.

Ostatnie wpisy na forum

GP Meksyku dyskusje przed i po1 lap https://youtu.be/3Ppl1loeNAA Czytaj więcej
Nieobecnościprzepraszam :/ przegapiłem wyścig Czytaj więcej
GP USA dyskusje przed i pohttps://www.youtube.com/watch?v=sUVmyqaaEAs Czytaj więcej

Najnowsze wpisy

TWEETS

Tweets

NADCHDZĄCE WYŚCIGI

Chat users
Brak użytkowników na kanale

Kto jest on-line

Aktualnie nie ma użytkowników on-line
Translate »
Przejdź do paska narzędzi