i
Ostatnio na forumBrak dostępnych ankiet w tym momencie.

F1 2019 Wyrównana walka?

Postanowiłem pojeździć każdym bolidem ,przy stałych warunkach pogodowych, by porównać ich osiągi.

Jeździłem po 3 sesje z różnymi ustawieniami ,z tą samą stałą mocą ERS.

Czasowo między najsłabszym, a najlepszym nie było większej różnicy niż 0.2-0.3s w kwalifikacjach. W wyścigu różnica bywała minimalna lub nie było jej wcale.

Oczywiście każdy bolid prowadzi się inaczej,to zrozumiałe. Jeden łatwiej ,inny trudniej,ale zawsze można osiągać te same równe dobre czasy niezależnie czym się jedzie.

W zależności od zakrętu każdy bolid pojedzie inaczej,co można zniwelować, poprawić jednym kliknięciem ustawień .

Różnice zawsze będą. Jedna osoba inaczej użyje ERSu w danym zakręcię i czas będzie zdecydowanie inny. To samo tyczy się zarządzania oponami. W ostatnim sektorze mogą być już przegrzane i czas będzie gorszy co spowoduje myśli na temat nierówności osiągów.

Zaznaczam ,że równe są osiągi( silnik ,v-max ,możliwe czasy okrązeń ) . Nic więcej.

Co do opon zdecydowanie jest to poprawione. W F1 18 przegrzane opony byly zniszczone i nie nadawały się do jazdy. Tutaj można tym zarządzać. Spokojniejsze okrążenie lub dwa i temperatura wraca do normy. Brawo CODEM.

Nie podoba mi się zmiana fizyki. Wcześniej było trudniej,fajniej. Teraz podobnie do 18. Pełny but,kontra i nie ma straty czasowej.

Podsumowując, nie ma obaw ,że któryś bolid daje przewagę,lub nie pozwala na szybką jazdę. To wszystko zależy od zarządzania oponami,ERSem i stylem jazdy. Jeden zahamuje za wcześnie,czy zbije za szybko bieg i straci prędkość.

To zależy tylko od nas

  1. I tak nie unikniesz tematu równości bolidów.

  2. Dobrze mowisz Stigu ..osobicie jadac tym samym bolidem nawet 100 okr ciezko jest utrzymac takie same tepo-czasy”…ja proponuje wiecej potrenowac na wyscig…a nie polowa stawki 15 min” przed startem😀bo tu sie robia najwieksze roznice😀…wiecej treningu panowie to i Williamsem sie wygra..

  3. jeden bolid sie prowadzi dobrze drugi gorzej 😀 (to prawda ,szczegolnie w zakretach) , to daleko nie szukajac bierzmy przyklad z williamsa Russel kontra Robert , jeden prowadzi bolid plynnie a drugi zeby go doskoczyc musi sie namachac kiera 😀

    mozna to zniwelowac jednym kliknieciem -tia chyba tylko Stigu moze

    wiekszosc jak Zeton pisze , wpada na 20 min przed , wbija na tt pobiera seta i na wyscig 😀

  4. … z tym trzymaniem tempa bez przesady spora część starych wyjadaczy potrafi bardzo równo kręcić bardzo dużo kółek , co do trenowania mogę tylko potwierdzić .. trenować , trenować , ustawiać , trenować itd. … tylko , żeby jeszcze na to mieć czas 🙂

Dodaj komentarz