i

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zygzakowane – dozwolone czy nie?

Strony:123

Tak jak w temacie czy jazda zygazakiem w celu “przerwania” tunelu aerodynamicznego na prostej jest dozwolona?

Zalaczam filmik.

Sedziowie, admini, czy taka jazda jest dozwolona? Istotne pytanie przed Baku.

pisałem o tym rok temu ale jak macie wywalone na składanie wniosków o ukaranie to będzie trwało to nadal , na prostej raz można zmienić kierunek jazdy podczas obrony i akurat Baku czy Chiny to bardzo dobre przykłady gdzie są  bardzo długie proste,  nie mówię o torach , gdzie są łuki i jadący z przodu albo dojeżdża do zakrętu lub z niego wyjeżdża więc trudno wówczas wymagać aby nie pojechał optymalną linią dla siebie , a niektórzy mieli zapędy , żeby to też liczyć jako zmianę kierunku , natomiast jak na załączonym przykładzie trudno nawet komentować , kolejny sezon i powtórka z rozrywki

http://ligaf1ps4.pl/community/addpost/22/?quote=307

od 3:40

EdycjaCytat
Quote from kaesen42 on 09/01/2018, 23:50

Stig to wyprzedzanie Qubexa mistrzostwo.

Raczej bym napisał , że w końcu koledze Qubex należała by się kara za te ciągłe zmiany kierunku jazdy gdy jest atakowany i to nie jest pierwszy raz , ten sam cyrk robił w Kanadzie spychając Stiga na bandę tu to samo …. mało w tym walki  fair play …

rozumiem , że Stig nie chce bawić się w wnioski ale bardzo słabo to wygląda

Dlatego pytam bo wedlug mnie to jest nielegalne. Malo wazne ze do zakretu 1000m, jestem sekunde za kims i uznaje tylko 1 zmiane kierunku.

W regulaminie nie ma nic napisane na ten temat i jak widac niektorzy mysla ze to normalne.

Chce aby sytuacja byla jasna przed nastepnym GP czy mozna tak jezdzic czy nie.

A mozna zlozyc wniosek na kogos jesli sie nie uczestniczylo? W sensie jako osoba 3.

wnioski składa poszkodowany + film

” Malo wazne ze do zakretu 1000m, jestem sekunde za kims i uznaje tylko 1 zmiane kierunku. “

z tym się akurat nie zgodzę , jak rywal nie jest z boku lub bezpośrednio walczycie o pozycję ( i nie mówmy tu o  sytuacji kiedy opóźnia dohamowanie  a  był z 2 długości bolidu za Tobą )   a jedziesz z przodu zawsze wybiorę taką linię aby optymalnie przejechać zakręt a od jakiegoś czasu obserwują ataki w szybkich łukach , gdzie z ten z przodu wogóle się tego nie spodziewa i tak naprawdę ma niewiele szans na jakąkolwiek reakcję

W bezpośredniej walce , tzw wasze zygzakowanie  równa się zmiana toru jazdy

A ile razy można zmienić tor jazdy?

twoje pytanie chyba było retoryczne 🙂

Dobra, słuchajcie skończmy wreszcie ten temat. Na filmie wyżej widać jak zmieniam kierunek w celu obrony, do tego doszły lagi (spójrzcie na ikonkę przy moim nicku – to wtedy były te wyścigi gdy miałem problemy z netem, następnego Austrii już w ogóle nie byłem w stanie ukończyć)

Jeśli rzeczywiście jest to irytujące czy też już niedozwolone to przepraszam.

Oczywiście jeśli zdecydujemy się na zakaz takich zachowań to ok, ale bądźcie konsekwentni bo nieraz widziałem takie samo zachowanie wśród innych kierowców i pamiętajcie że prawo nie działa wstecz.

Przestańmy się już kłócić i zakończy to wreszcie. Na pewno wyciągnąłem z tego wnioski i mam nadzieję, że nie będziemy już musieli widzieć takich zachowań na prostej (jeśli rzeczywiście zostaną zakazane) zarówno u mnie, jak i wśród innych graczy. Jeśli ktoś czuje się poszkodowany to przepraszam

Wniosek sklada poszkodowany

Panowie to ze cos nie jest zapisane w regulaminie to nieznaczy ze jest dozwolone sa pewne zeczy tak oczywiste ze chyba nie trzeba ich spisywac keasen czujesz sie pokrzywdzony to skladasz wniosek a sdziowie rozlicza qubexa

Cytat z Woytas_PL data 09/10/2018, 14:33

wnioski składa poszkodowany + film

” Malo wazne ze do zakretu 1000m, jestem sekunde za kims i uznaje tylko 1 zmiane kierunku. “

z tym się akurat nie zgodzę , jak rywal nie jest z boku lub bezpośrednio walczycie o pozycję ( i nie mówmy tu o  sytuacji kiedy opóźnia dohamowanie  a  był z 2 długości bolidu za Tobą )   a jedziesz z przodu zawsze wybiorę taką linię aby optymalnie przejechać zakręt a od jakiegoś czasu obserwują ataki w szybkich łukach , gdzie z ten z przodu wogóle się tego nie spodziewa i tak naprawdę ma niewiele szans na jakąkolwiek reakcję

Zgoda, oczywiscie. Ale chodzi mi o ta sytuacje. Jade za nim pozniej sekundy a on 5 razy zmienia tor jazdy zygazakujac zebym nie byl w tunelu. Wedlug mnie prawidlowe jest ze na wyjsciu trzymam zewnetrzna (lewa strone) przez chwile, zjezdzam do prawej broniac sie i wtedy moge ostatni raz zmienic strone na prawa. Jeden ruch wykonac zawsze mozesz jesli masz miejsce po boku.

qubex nikt tu ci nie da kary za tamten sezon ale powiem ci jako kolega z druzyny i sedzia taka jazda na prostej jak w chinach jest niedopuszczalna i kara ci sie nalezy

Strony:123